Nr katalogowy: GS600
2 499,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Teleskop systemu Newtona Delta Optical GSO 8" F/4 M-LRN OTA jest kompletną tubą optyczną przeznaczoną nie tylko do zaawansowanej astrofotografii i obserwacji obiektów głębokiego nieba, ale także do obserwacji Księżyca i planet. Łączy w sobie duże możliwości optyczne z niewielkim rozmiarem.

Tubus
Zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona. Wykonany został z blachy walcowanej o dużej sztywności. Dodatkowo dobre wyczernienie wnętrza tubusu powoduje mniejsze odblaski i lepszy kontrast jasnych obiektów, w szczególności Księżyca i planet.

System optyczny
Paraboliczne zwierciadło główne wykonane zostało ze szkła BK7 wysokiej jakości. Średnica wynosi 200 mm, ogniskowa 800 mm a światłosiła f/4. Zamocowane jest w solidnej celi z trzema punktami mocowania. Zwierciadło wtórne zamocowane na cienkim i trwałym pająku sprawia, że zminimalizowane są wady obrazu spowodowane odblaskami. Dzięki ulepszonym powłokom aluminiowym producent deklaruje współczynnik odbicia powłok odblaskowych zwierciadeł na poziomie około 93%.

Montaż
Tuba optyczna przeznaczona jest do współpracy z montażami paralaktycznymi o nośności powyżej 10 kg. Bardzo dobrze współpracuje z montażami EQ5, AZ-EQ5, HEQ5, EQ6, NEQ6.

Wyciąg
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów teleskopów GSO są wysokiej jakości wyciągi Crayforda wykonane z precyzyjnie obrabianego aluminium w technologii CNC. W tym modelu zastosowano wyciąg DO GSO Crayford M-LRN 2". Znakomity wyciąg okularowy będący udoskonaleniem konstrukcji Crayforda. Charakterystyczną cechą wyciągu jest obecność specjalnej stalowej prowadnicy. Prowadnica zamocowana w miejscu zębatki klasycznych wyciągów ma płaską powierzchnię i odpowiednio dostosowany profil. Wyciąg tak skonstruowany nie wykazuje luzów w żadnym kierunku i co najważniejsze – jest bardzo odporny na poślizg pod wpływem dużego obciążenia. W tym wypadku producent gwarantuje, że wyciąg bez większego problemu znosi obciążenie do 4 kilogramów. Wszystkie teleskopy DO GSO posiadają wyciągi wyposażone w mikroruchy z przekładnią 10:1, co pozwala na bardzo precyzyjną regulację ostrości. Wyciąg posiada również dwie duże śruby regulacyjne. Pierwsza z nich służy do całkowitego zablokowania pracy wyciągu, przydatna może być przy zastosowaniu najcięższych akcesoriów lub dla zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ostrości. Druga śruba pozwala w sposób płynny regulować opór pracy. Dzięki dołączonej redukcji z wyciągiem współpracują okulary w rozmiarach 1,25” oraz 2”.

Chłodzenie
Teleskopy Delta Optical-GSO posiadają wbudowany wentylator umieszczony pod zwierciadłem głównym. Wentylator zasilany napięciem 12V poprawia cyrkulację powietrza wokół zwierciadła i przyspiesza jego chłodzenie. Zasilanie odbywa się przy użyciu dołączonego pojemnika bateryjnego 8xAA.

Dzięki średnicy zwierciadła teleskopu wynoszącej 20 cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób niż w przypadku mniejszych teleskopów. Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się bardzo podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing). Znaczącą rolę również odgrywa dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: GS600 Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Bez montażu Apertura: 200 mm
Ogniskowa: 800 mm Światłosiła: 4,0
Zasięg gwiazdowy: 14,9 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 816 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 300 x Masa tubusu: 8,5 kg
Długość tuby: 710 mm Sposób mocowania tuby: Dovetail
Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford mikrofokuser 1:10 Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 "
Szukacz: optyczny 8x50 prosty Obstrukcja centralna: 70 mm
Średnica zwierciadła wtórnego: 70 mm Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,70
Okres gwarancji: 24 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

obejmy, szyna montażowa dovetail
szukacz: 8x50
wyciąg okularowy: z mikrofocuserem 2" z redukcją 1,25

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Proszę o podanie (poprawianie na stronie) danych technicznych teleskopu. Wielkość lustra i ogniskowa wydają się mieć błędne wartości . Ponadto proszę o weryfikację mojego spostrzeżenia iż, średnica zwierciadeł wtórnych w teleskopach newtona Delta-GSO M-LRN jest większa od średnic zwierciadeł wtórnych równorzędnych teleskopów SKY-WATCHER i GSO (no Delta).

Piotr Ćwikliński zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2014-04-11

Błąd został poprawiony, natomiast względne średnice zwierciadeł wtórnych (obstrukcje) głównie zależą od światłosiły układu, Sky-Watcher nie posiada tuby 6\ f/4 w swojej ofercie.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2014-04-11
?

Czy pod kątem astrofotografii montaże EQ3/2 czy EQ5 dla tej tuby są wystarczające?

Mirosław Kamiński zapytał o ten produkt 6 lat temu, 2016-06-19

EQ3-2 to zdecydowanie za mało. Polecam bardziej EQ5 a nawet HEQ-5. Wszystko zależy od tego czy będzie fotografowane niebo.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 6 lat temu, 2016-06-19
?

Jaka oprawa do filtra słonecznego będzie pasowała do tego teleskopu

lira8 zapytał o ten produkt 6 lat temu, 2016-07-27

Do teleskopów GSO oprawy filtrowe SW nie pasują, proszę wykonać oprawę samodzielnie, na przykład ze sztywnego kartonu pakowego.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 6 lat temu, 2016-07-27

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty