Pomysł na prezent pod choinkę

Gdy w sklepowych witrynach widzisz migające światełka i bombki, a z głośników dobiega „Last Christmas”, to znak — pora kupić prezenty. Wiele osób stresuje się na samą myśl o tym, że trzeba wybrać prezenty świąteczne. Na szczęście odwiedziłeś Deltę Optical, więc nie masz powodów do obaw.

Dla kogo prezent?

Kilka wskazówek jak wybrać idealny prezent. Nie ma uniwersalnych prezentów, bo każdy z nas jest inny i cieszą go inne rzeczy, dlatego jest tak wiele różnych produktów dla zaspokojenia potrzeb. Przed wyborem prezentu warto zadać sobie kilka pytań: czym zajmuje się osoba, którą chcesz obdarować? Jaki jest jej zawód, jakie są jej pasje? Czemu poświęca swój wolny czas? Czy jest typem samotnika czy wręcz duszą towarzystwa.

 

Teleskop jako prezent pod choinkę

Teleskop astronomiczny znakomicie sprawdzi się jako prezent pod choinkę. Zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osoby dorosłej, męża, żony, dziadków, z pewnością wybierzemy produkt spełniający Twoje oczekiwania. Najlepsze pomysły na prezenty świąteczne to te, które rozbudzą ciekawość i będą cieszyć obdarowanego przez długi czas. Obserwacje nocnego nieba pomagają wyciszyć umysł, uciec od zgiełku życia codziennego, uczą cierpliwości, trenują systematyczność oraz dają wiele radości. Poznawanie otaczającego nas świata przez okular teleskopu pozwala spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy. Oprócz zdobywania wiedzy jest to także interesujące hobby, zarówno dla Ciebie, jak i całej rodziny. Możliwość zaobserwowania pasów chmur na Jowiszu, pierścieni Saturna czy kraterów na Księżycu ucieszy każdego bez względu na wiek czy zainteresowania.

 

Teleskop dla dzieci

Obserwacje prowadzone za pomocą teleskopów rozwijają w dzieciach wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz wiedzę z różnych dziedzin życia jak: astronomia, fizyka czy matematyka. Dzięki czemu nasze dzieci mają możliwość zdobycia ciekawej pasji, która będzie im towarzyszyć przez wiele lat.

Lekkie i mobilne teleskopy Sky-Watcher BK 705 i BK 707 to idealny wybór dla początkujących astronomów. Bardzo lekki i intuicyjny w obsłudze montaż azymutalny przypomina w obsłudze montaż fotograficzny. Teleskopy te posiadają soczewki o rozmiarach 70mm i umiarkowanych ogniskowych 500mm i 700mm. Teleskopy te najlepiej sprawdzają się podczas obserwacji Księżyca i planet Układu Słonecznego. Pomimo niewielkich rozmiarów, teleskopy te pokazują piękne pierścienie Saturna, pasy na Jowiszu wraz z Wielką Czerwoną Plamą czy niezliczone Księżycowe kratery. Zabrane pod ciemne niebo są w stanie pokazać większość z obiektów Głębokiego Nieba należących do katalogu Messiera. Dodatkowo świetnie sprawdzają się jako lunety do obserwacji przyrody czy samolotów na wysokościach przelotowych.

Podobne możliwości posiadają modele Celestron Astromaster 70 AZ i 70 EQ. Posiadają jednak mocniejsze statywy i dłuższe ogniskowe, typowe do obserwacji Księżyca i planet. Można je polecić dla większych dzieciaków z racji gabarytów.

 

 

Teleskop dla nastolatków

To nie jest łatwe zadanie, bo nie dość, że trudno nadążyć za aktualnymi młodzieżowymi trendami, to jeszcze jest to dość burzliwy okres w którym zainteresowania i gusta zmieniają się bardzo szybko.

Wybór prezentu robi się znacznie łatwiejszy jeśli nasz nastolatek ma jakąś pasję, co jednak zrobić, jeśli młody człowiek nie ma ulubionych czynności? Może właśnie czasem warto zaoferować coś nowego, coś co wyróżni go spośród kolegów i koleżanek.

Jako pierwszy teleskop proponujemy modele w okolicach 1000 zł.

 

 

To właśnie te teleskopy powinny być początkowym modelem, nad którym warto się dobrze zastanowić. Dobra cena oraz duże możliwości, klasyfikują te teleskopy na jednym z wyższych miejsc uwzględniających stosunek możliwości do ceny. W skład teleskopów wchodzi montaż (paralaktyczny) oraz statyw. W przypadku modelu Sky-Watcher Dobson 130 montaż jest azymutalny, stabilny i intuicyjny w obsłudze. Sam teleskop jest wysoce mobilny i kompaktowy, można wręcz obserwować nim z parapetu okna.

Dla nastolatków bardziej zakręconych na punkcie kosmosu proponujemy modele zaawansowane a w szczególności posiadające elektronikę i sterowanie, które może odbywać się również za pomocą smartfona! Frajda z obsługi teleskopu za pomocą własnego telefonu jest dodatkowym atutem, który może być czynnikiem decydującym czy sprzęt będzie często używany.

 

 

 

Teleskopy z montażami wyposażonymi w system Go-To pozwalają również zacząć przygodę z astrofotografią. Jesteśmy w stanie zrobić amatorskie zdjęcia nawet przy pomocy aparatów w smartfonach. Łatwo podłączymy lustrzankę, wystarczy w tym celu wyposażyć się w odpowiedni adapter.

Teleskop dla osoby dorosłej

Teleskop dla dziewczyny, chłopaka, dziadków a może rodziców? Wybór nietuzinkowego prezentu jest przeogromny i uzależniony od charakteru osoby obdarowywanej jak i miejsca zamieszkania. O ile w przypadku mniejszych teleskopów, do sprawnego z nich korzystania, wystarczy balkon bądź niewielkie podwórko, o tyle przy modelach większych, kluczowym elementem staje się miejsce obserwacji. Domek jednorodzinny, działka na wsi czy ogródek działkowy to idealne miejsce na korzystanie z dużych teleskopów systemu Newtona opartych na montażu Dobsona.

 

Idealny prezent dla osoby fascynującej się kosmosem, która oczekuje wyjątkowej jakości i stabilności obrazu.

Teleskop systemu Newtona łączy w sobie duże możliwości optyczne z umiarkowanym rozmiarem. Doskonały sprzęt w rozsądnej cenie, umożliwiający odnalezienie wszystkich obiektów mgławicowych z katalogu Messiera, obserwacje komet i planet wraz z drobnymi szczegółami powierzchni.

 

Astronomiczne akcesoria

Tanie prezenty świąteczne to coś, czego wielu z nas poszukuje. Często osobom z naszego otoczenia chcemy wręczyć tylko drobne upominki a dla tych, które mają już  jakąś życiową pasję, chcąc sprawdzić im przyjemność możemy spróbować obdarować je ciekawymi gadżetami związanymi z hobby.

 

Obrotowa mapa nieba to ciekawy gadżet rozbudzający ciekawość nocnego nieba jak również przydatny podczas samych obserwacji. Mapa w prosty sposób ukazuje wygląd nieba w Polsce w ciągu całego roku kalendarzowego i jest genialnym instrumentem dydaktycznym dla najmłodszych.

 

Podarowanie książki jako upominku zawsze jest w dobrym guście. Przedstawiamy pasjonującą opowieść o życiu pilota-kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego, napisana barwnym językiem. Mirosław Hermaszewski jest pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos. Gorąco polecamy!

 

 

"Pierwsze obserwacje astronomiczne" jak i "Poradnik obserwatora nocnego nieba" powstały z myślą o osobach, dla których najprostsze zagadnienia astronomii obserwacyjnej stanowią duże wyzwanie. Zawierają szereg dobrych zasad, pomagających rozpocząć samodzielne obserwacje nieba. Zapoznanie się z nimi pozwoli nabrać prawidłowych nawyków przy prowadzeniu własnych obserwacji astronomicznych.

W książkach są zawarte informacje: jaki teleskop warto kupić, jakich konstrukcji optycznych unikać, skąd można prowadzić udane obserwacje i jak się do nich przygotować, co można zobaczyć przez zakupiony sprzęt obserwacyjny?

Stosując się do podanych rad spędzimy wiele przyjemnych chwil pod rozgwieżdżonym, nocnym niebem, a garaż będzie służył tylko i wyłącznie do parkowania samochodu. 

 

Jak kupić?

Wybrałeś prezent i chciałbyś go kupić? Nic prostszego. Możesz złożyć zamówienie przez nasz sklep internetowy dziś a jutro jest pod wskazanym adresem. Aby mieć przesyłkę gratis wystarczy zrobić zakupy na kwotę minimum 200 zł.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży. Nasi specjaliści udzielą Ci wyczerpujących informacji.

Jeżeli potrzebujesz porady zadzwoń lub napisz email.

 

Zdecydowanie warto odejść od schematu prezentu w formie elektronicznego gadżetu i spróbować podarować wyjątkowy prezent, który posłuży osobie rozwijać ciekawość świata.

 

 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.