Nr katalogowy: 2458400A
849,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Wysokiej jakości korektor komy Baader Planetarium MPCC Mark III to następca MPCC znanego od paru lat, przeznaczony jest do fotografowania przy użyciu teleskopów Newtona. Jest to dwusoczewkowy korektor typu Rossa, współpracujący w zakresie światłosiły od f/6 do nawet  f/3,5.

Wymaga ściśle określonego 55mm (+/-1mm) odstępu od soczewki korektora do płaszczyzny obrazu oraz co najmniej 20mm zapasu zakresu pracy wyciągu do wewnątrz tubusu. MPCC Mark III posiada też standardowy gwint filtrowy 2". Jego charakterystyczną cechą jest bezkompromisowa korekcja komy w zastosowaniach astrofotograficznych, jednakże do współpracy z OAG-iem lepszy będzie korektor Baader RCC z 94,5mm odstępem obrazu od gwintu T2.  

Korektor ten nie zmienia światłosiły układu i nie winietuje aż do f/3,5. Ponadto nie pogarsza obrazu w centrum pola widzenia - brak efektu "center soft spot". Elementy optyczne pokryta są powłokami przeciwodbiciowymi Baader Phantom Group o bardzo szerokiej transmisji - od bliskiego UV po bliską podczerwień.

Możliwe są także obserwacje wizualne za pomocą odpowiednich, dodatkowych adapterów: Baader expanding ring T-2i/2", Baader eyepiece holder 2". Gotowy zestaw do obserwacji wizualnych można znaleźć pod numerem katalogowym 2458403.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
2458400A
Średnica oprawy:
2,0 "
Okres gwarancji:
24 mies.

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty