Nr katalogowy: ETH-13/0
3 929,00 zł
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Okulary Tele Vue Ethos przez wielu uznawane są za najlepsze okulary dostępne na rynku. Ogromne pole widzenia czy perfekcyjna korekcja obrazu to tylko niektóre z ich cech.

Ethos 13mm został zaprojektowany i wykonany tak, aby połączyć swoje nadzwyczaj szerokie pole widzenia z wszystkimi zaletami znanymi z innych modeli jak wysoki kontrast, oddanie koloru, korekcji zniekształceń i ostrości do samej krawędzi. Okulary Ethos zadebiutowały na rynku w 2007 roku i są szczytem osiągnięć znanego amerykańskiego producenta optyki Tele Vue. W porównaniu z i tak bardzo dobrymi Naglerami okulary Ethos wypadają znacząco lepiej i udowadniają, że w optyce wciąż jeszcze wiele da się zrobić.

Największe wrażenie robi tu ogromne w tym przypadku 100 stopniowe pole widzenia pozwalające ogarniać rozległe obszary nieba nawet przy bardzo dużych powiększeniach. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych konstrukcji firmy Tele Vue, Ethosy doskonale spisują się w światłosilnych teleskopach zwierciadlanych. Korekcja wad optycznych w polu widzenia nie budzi tutaj absolutnie żadnych zastrzeżeń. Zdecydowanie lepiej, niż w Naglerach, prezentuje się korekcja dystorsji geometrycznych, na brzegach obrazu nie widać żadnych zniekształceń i przebarwień, co niewątpliwie będzie ogromnym plusem np. przy obserwacji tarczy księżycowej.

Okulary Ethos występują w ogniskowych 3,7mm ; 4,7mm ; 6mm ; 8mm ; 13mm ; 17mm oraz 21mm. Ich optyka wykonana jest z wykorzystaniem wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych, w układzie optycznym zastosowano też specjalne diafragmy odcinające przypadkowe refleksy świetlne. Dzięki odpowiedniemu odstępowi źrenicy wyjściowej od okularu obserwacje prowadzić można komfortowo bez względu na ogniskową okularu. Okular 13mm można stosować zarówno w wyciągach 1,25" jak i 2".

Ethos jest okularem niezwykłym, przy swoim ogromnym polu widzenia zmienia on nasze wyobrażenia i przyzwyczajenia dotyczące doboru ogniskowych i powiększeń.

Przykładowo w Dobsonie 16 uzyskamy tu duże powiększenie wynoszące 139x - mimo znacznego już powiększenia rzeczywiste pole widzenia wyniesie aż 0,72 stopnia kątowego. Gdy zestawimy to ze źrenicą wyjściową wynoszącą 2,95mm okaże się, że dzięki okularom Ethos obserwacje obiektów głębokiego nieba wkraczają na nowy, niedostępny dotychczas poziom.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
ETH-13/0
Średnica oprawy:
  • 2 "
  • 1,25 "
Ogniskowa okularu:
13,0 mm
Układ optyczny okularu:
hybrydowy
Pozorne pole widzenia:
100 °
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu:
15,0 mm
Masa okularu:
590 g
Długość okularu:
142,0 mm
Maksymalna średnica okularu:
63,5 mm
Długość oprawy 1,25":
27,9 mm
Długość oprawy 2":
27,9 mm
Średnica diafragmy:
22,3 mm
Powłoki soczewek:
FMC
Muszla oczna:
odwijana
Seria okularu: Ethos Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty