Nr katalogowy: RD002
149,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

9
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Popularny reduktor ogniskowej przeznaczony do stosowania z akcesoriami 2” oraz niewielkich kamer takich jak Imaging Source czy też Celestron NexImage. Zastosowanie korektora pozwala zwiększyć dwukrotnie pole widzenia teleskopu, zwiększa też dwukrotnie światłosiłę. Reduktor ten najlepiej sprawdza się przy niewielkich kamerach CCD.

W przypadku obserwacji wizualnych przede wszystkim nie należy stosować go w teleskopach "jasnych" o dużej światłosilę, zmiana światłosiły z f/5 na f/2,5 nie przyniesie dobrych rezultatów. Podobnie też nie należy stosować go z okularami o dużym kącie widzenia takimi jak np Nagler 31mm czy Luminos 23mm. Bardzo dobre rezultaty uzyskać można ze standardowymi okularami Plossla.

Pamiętać należy że tego typu reduktory przesuwają punkt ostrości w głąb teleskopu. W przypadku reduktora GSO przeciętnie należy ustawić wyciąg o 22mm bliżej obiektywu niż normalnie. Mogą pojawić się problemy z ustawianiem ostrości w przypadku Newtonów i krótkich refraktorów. Bez problemu natomiast reduktor zadziała z teleskopami Maksutova, SCT czy tez Ritchey-Chretiena.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
RD002
Masa:
70 g
Powiększenie:
0,5 x
Okres gwarancji:
24 mies.

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Czy ten reduktor nadaje się do mak150 jeśli tak to o ile się skróci ogniskowa z 1800mm?

krzysztof zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2013-06-23

Reduktor ten nadaje się do podłączenia pod każdy okular 2\ jak też pod wszelkie inne akcesoria w standardzie 2\. Nie jest natomiast montowany bezpośrednio na wyjście teleskopu na podobieństwo reduktorów f/6.3 firmy Celestron. Podawana krotność 0.5x dotyczy zamontowania reduktora na gwincie filtrowym okularu, w nasadce kątowej 2\.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2013-06-23

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty