DO-GSO
Nr katalogowy: RD002
130
Wysyłamy w 24h
Odbiór w sklepie Dostawa Koszt dostawy
Odbiór w sklepie CentralaWarszawaKatowiceGdańsk Dostawa

Zamów produkt do godziny 15.00, a otrzymasz go już jutro (dotyczy przesyłek kurierskich).

Dostawa 08.07.2020
Koszt dostawy

od

6

lub bezpłatny
odbiór osobisty
w salonie Delta Optical


Poleć znajomemu:
Poleć znajomemu Pobierz kartę katalogową
Opis

Popularny reduktor ogniskowej przeznaczony do stosowania z akcesoriami 2” oraz niewielkich kamer takich jak Imaging Source czy też Celestron NexImage. Zastosowanie korektora pozwala zwiększyć dwukrotnie pole widzenia teleskopu, zwiększa też dwukrotnie światłosiłę. Reduktor ten najlepiej sprawdza się przy niewielkich kamerach CCD.

W przypadku obserwacji wizualnych przede wszystkim nie należy stosować go w teleskopach "jasnych" o dużej światłosilę, zmiana światłosiły z f/5 na f/2,5 nie przyniesie dobrych rezultatów. Podobnie też nie należy stosować go z okularami o dużym kącie widzenia takimi jak np Nagler 31mm czy Luminos 23mm. Bardzo dobre rezultaty uzyskać można ze standardowymi okularami Plossla.

Pamiętać należy że tego typu reduktory przesuwają punkt ostrości w głąb teleskopu. W przypadku reduktora GSO przeciętnie należy ustawić wyciąg o 22mm bliżej obiektywu niż normalnie. Mogą pojawić się problemy z ustawianiem ostrości w przypadku Newtonów i krótkich refraktorów. Bez problemu natomiast reduktor zadziała z teleskopami Maksutova, SCT czy tez Ritchey-Chretiena.

Specyfikacja
Symbol u dostawcy: RD002 Masa: 70 g
Powiększenie: 0,5 x Okres gwarancji: 24 mies.
Pytania klientów
Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane
?

Czy ten reduktor nadaje się do mak150 jeśli tak to o ile się skróci ogniskowa z 1800mm?

krzysztof zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2013-06-23

Reduktor ten nadaje się do podłączenia pod każdy okular 2\ jak też pod wszelkie inne akcesoria w standardzie 2\. Nie jest natomiast montowany bezpośrednio na wyjście teleskopu na podobieństwo reduktorów f/6.3 firmy Celestron. Podawana krotność 0.5x dotyczy zamontowania reduktora na gwincie filtrowym okularu, w nasadce kątowej 2\.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2013-06-23
Opinie
Tylko osoby które kupiły dany produkt mogą dodawać opinie.
Podobne produkty