Nr katalogowy: BWC-2211
1 369,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Zaprojektowałem soczewki Barlowa Tele Vue jako uzupełnienie możliwości naszych doskonałych okularów. Wystarczyło użycie zaledwie dwóch elementów z wysokiej jakości szkła aby zredukować aberracje do poziomu niedostrzegalnego nawet przy światłosile f/4. Sądzę, że przez te 15 lat udało nam się obalić mit soczewek Barlowa jako sprzętu degradującego jakość obrazu. Jak powiedział Terrence Dickson ze Sky & Telescope „Technologia wymazała dawne wątpliwości”. Nowoczesne soczewki Barlowa nie psują własności układu optycznego. Każdy który uważa że jest inaczej opiera się na nieco niedzisiejszych poglądach. Dość powiedzieć że element ujemny odpowiadający optycznie soczewce Barlowa wbudowany jest w każdy z jakże doskonałych okularów Naglera” – Al. Nagler

Prawidłowo zaprojektowana soczewka Barlowa pozwala na kilka niezwykłych rzeczy: Zwiększa powiększenie uzyskiwane w danym okularze oraz zmniejsza światłosiłę teleskopu prowadząc do uzyskania lepszego kontrastu przy obserwacjach jasnych obiektów naszego Układu Słonecznego. Cały układ optyczny jest tak dobry, jak jego najsłabszy element - dlatego tak ważne jest, by stosować akcesoria wysokiej jakości.

Soczewki Tele Vue pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi zmniejszającymi ilość wewnętrznych odblasków. Jednocześnie wykonane są przy tym ze specjalnych gatunków szkła co pozwala zminimalizować aberrację chromatyczną i straty światła. W praktyce aberracje są niedostrzegalne nawet w teleskopach o światłosile f/4.

Big Barlow to idealna propozycja dla posiadaczy dużych teleskopów Newtona - tym bardziej, że nie współpracuje on z nasadkami kątowymi. Soczewka posiada 2" tuleję, redukcję umożliwiającą stosowanie okularów 1,25" oraz gwint M48.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy:
BWC-2211
Powiększenie:
2 x
Masa:
344 g
Gwint filtrowy:
2 "
Średnica oprawy:
2 "
Mocowanie okularu:
clamping ring
Powłoki:
FMC
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
1 osoba
  • Polecam tego Barlowa!! Wczoraj go kupiłem i od razu wieczorem przeszedł chrzest bojowy w 10 Syncie przy fotografowaniu Księżyca. W żaden sposób nie pogarsza jakości obrazu, solidnie wykonany. Wart swojej ceny.
    bhpchmiel,

Podobne produkty