Nr katalogowy: TEK18010
30 375,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

Teleskopy katadioptryczne z serii Takahashi Epsilon to astrografy o szerokim polu widzenia z hiperbolicznym zwierciadłem głównym. Dzięki ulepszonemu projektowi, korektorowi ED i niesamowitej precyzji produkcji, korekta aberracji pozwoliła osiągnąć Takahashi obrazy gwiazd o rozdzielczości ograniczonej dyfrakcyjnie z  plamka wielkości 10 mikronów na krążku światła 44 mm z 5 stopniowym polem widzenia.

Epsilon-180D ma światłosiłę F/2,8. Jego bardzo krótka ogniskowa 500 mm zapewnia pole widzenia 5,0°, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografowania szerokich pól gwiezdnych i mgławic. Lustro wtórne jest zamontowane na wzmocnionym pająku aby uniknąć wszelkich ugięć. Wyciąg okularowy Rack & Pinion jest wyposażony w CAA (Camera Angle Adjuster) do kadrowania zdjęć.

Kolimacja Epsilon 180D jest bardzo prosta i nie wymaga do jej prawidłowego przeprowadzenia gwiazdy. Takahashi zaprojektował okular kolimacyjny specjalnie dostosowany do Epsilon, pozwalający na kolimację w świetle dziennym przy pomocy znaczników na lustrach, co jest dużą zaletą w porównaniu z klasycznym teleskopem.

W fotografii szerokokątnej za pomocą dużych matryc bardzo ważne jest uzyskanie jednorodnego oświetlenia matrycy. Przy dużej światłosile (F/2,8) Takahashi Epsilon-180ED, gdyby zwierciadło wtórne znajdowało się w na środku tuby optycznej, natężenie światła byłoby nierównomierne. Ponadto musiałoby by być większych rozmiarów co wiąże się z większą obstrukcją centralną. Takahashi rozwiązał te problemy poprzez przesunięcie zwierciadła wtórnego, aby zoptymalizować iluminację bez zwiększania obstrukcji centralnej.

Potężny wyciąg Rack & Pinion w połączeniu z CAA (regulator kąta kamery) do kadrowania zdjęć sprawia, że możliwe jest stosowanie nawet najbardziej wymagających zestawów astrofotograficznych. Mikrofokuser i autofocuser są dostępne opcjonalnie.

Niezależnie od swoich astrofotograficznych korzeni Epsilon jest świetnym teleskopem do obserwacji w szerokim polu. Obserwacje gromad gwiazd i galaktyk w szerokim polu z obrazem ostrym do samego brzegu jest czystą przyjemnością.

 

Instrukcje:

Epsilon-180D System Chart

Epsilon-180D Instruction manual

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
TEK18010
Układ optyczny teleskopu: Hiperboliczny Katadioptryk
Apertura:
180 mm
Ogniskowa:
500 mm
Światłosiła:
2,8
Maksymalne użyteczne powiększenie:
360 x
Masa tubusu:
10,7 kg
Długość tuby:
570 mm
Średnica tuby:
232 mm
Rodzaj wyciągu okularowego:
Rack-and-pinion
Średnica zwierciadła wtórnego:
80 mm
Seria teleskopu:
Epsilon
Pokaż więcej

Wyposażenie

instrukcja obsługi
karta gwarancyjna

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty