Nr katalogowy: 12056
25 799,00 zł
Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Na zamówienie

Dostawa

Zapytaj o termin dostawy

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskopy z serii CGX wyposażone są w doskonały montaż paralaktyczny Celestron CGX, który jest następcą popularnego montażu CGEM. Znajdziemy tu teleskopy Schmidta-Cassegraina o aperturach 8", 9,25" i 11".

Najwyższej klasy teleskop CGX 925 HD w układzie optycznym Schmidt-Cassegrain wyposażony w doskonałe powłoki optyczne StarBright XLT oraz skomputeryzowany montaż paralaktyczny CGX. Teleskop systemu Schmidta-Cassegraina o średnicy 235mm (9,25") i ogniskowej 2350mm. Mimo dużej apertury, teleskop ten jest bardzo kompaktowy, a jego użyteczność jest wysoka. Po wyposażeniu w T-Adapter i T-Ring tubus może być wykorzystany w roli wydajnego astrografu. Teleskop systemu Schmidta jest sprzętem o uniwersalnej światłosile i stosunkowo dużej ogniskowej. Wielką zaletą takiego teleskopu jest możliwość znacznego wysunięcia ogniska poza tubus, co umożliwia zastosowanie elementów o dużej drodze optycznej – nasadek binokularowych, kół filtrowych, nasadek flip-mirror, reduktorów ogniskowej itp.

Nowatorska optyka EdgeHD

Nowatorski teleskop systemu Schmidta-Cassegraina w wersji aplanatycznej ze zmodyfikowaną asferyczną płytą korekcyjną i nowoczesnymi powłokami StarBright XLT. Nowa technologia oznaczana jako EDGE-HD pozwala na uzyskiwanie płaskiego i pozbawionego wad pola widzenia idealnego do celów astrofotograficznych. Nowy system w szczególności redukuje komę i poprawia rozdzielczość na skraju pola widzenia. Technologia ta pozwala na uzyskiwanie doskonałych rezultatów nawet w przypadku wielkoformatowych kamer CCD - prawidłowe obrazy uzyskiwane są nawet dla matryc o przekątnej 52mm. W porównaniu do standardowych tub optycznych tuby EDGE HD mają też szereg udogodnień mechanicznych. Poprawiono m.in. mocowanie zwierciadła głównego eliminując tzw. mirror shift (kiwanie się zwierciadła). W tylnej części tubusu umieszczono otwory wentylacyjne ze specjalnymi filtrami zapobiegającymi dostawaniu się kurzu do środka tubusu. Ponadto otwory te przyspieszają proces wyrównywania temperatury wewnątrz tuby z temperaturą otoczenia co ma kapitalne znaczenie dla jakości uzyskiwanego obrazu. Wszystkie teleskopy EDGE-HD wyposażone są w system Fastar pozwalający na umieszczenie kamery CCD bezpośrednio w ognisku pierwotnym teleskopu. Uproszczona została też procedura kolimacji, którą można teraz wykonać pokrętłami bez użycia narzędzi.

Montaż

Montaż paralaktyczny Celestron CGX jest następcą dobrze znanego i sprawdzonego modelu Celestron CGEM. Jest to nowoczesny montaż paralaktyczny niemiecki z systemem Go-To o dużej nośności do 25 kilogramów, kompatybilny z systemem StarSense i modułami WiFi. Montaż został zaprojektowany całkowicie od podstaw. Do dyspozycji mamy zupełnie nowy napęd, wolny od luzów, bez przekładni zębatych, całkowicie oparty o przekładnie pasowe. Zastosowane silniki charakteryzują się większą prędkością obrotową, zapewniają lepszą pracę pod zwiększonymi obciążeniami. Silnik za pośrednictwem paska zębatego bezpośrednio napędza mosiężną ślimacznicę a ta przenosi napęd na koło zębate wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy montażu połączone są wewnętrznym okablowaniem, wszystkie porty umieszczono w sposób nieruchomy, nie ma ryzyka wyrwania kabla zasilającego wskutek ruchu osi montażu. Jednocześnie montaż wyposażony jest w zabezpieczenia pozwalające uniknąć uderzenia tuby optycznej w statyw.

Montaż wyposażono w sensory pozycji początkowej umożliwiające zaparkowanie teleskopu i jego późniejszy start z prawidłowego położenia. We współpracy z firmą PlaneWave opracowano nowe oprogramowanie pozwalające na precyzyjną kontrolę błędów pracy głowicy paralaktycznej, zapewniające bardzo wysoką precyzję ustawiania na obiekty, doskonale sprawdzające się w zastosowaniach astrofotograficznych.

Od strony mechanicznej zastosowano mocniejszy trójnóg. Położenie głowicy paralaktycznej względem trójnogu może być regulowane dla lepszego wyważenia zestawu. Montaż może być wykorzystywany w zakresie szerokości geograficznych od 3 do 65 stopni. Do głowicy mocować można zarówno tuby w standardzie Vixena jak i tuby w standardzie CGE (Losmandy), zastosowano siodło obsługujące oba standardy.

Montaż na tle poprzedników wyróżnia się ergonomią. Zastosowano wygodne rączki do przenoszenia głowicy, duże wygodne śruby mocujące dovetail w siodle, zmodernizowano sposób ustawiania osi na biegun niebieski.

Bardzo praktyczną zmianą jest wprowadzenie portu USB na pilocie NexStar+. Pozwala to na podłączenie montażu bez potrzeby korzystania z dodatkowych adapterów tak jak odbywało się to do tej pory. Teleskop można obsługiwać za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania. Celestron CGX posiada dwa porty AUX przeznaczone do podłączania dodatkowych urządzeń oraz port Autoguidera. Montaż wyposażono w dobrze znany sterownik GoTo NexStar+ z bazą 40 tysięcy obiektów.

Teleskopy z serii CGX

Teleskop Celestron CGX 1100
Teleskop Celestron CGX 1100 HD
Teleskop Celestron CGX 800
Teleskop Celestron CGX 800 HD
Teleskop Celestron CGX 925
Teleskop Celestron CGX 925 HD

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
12056
Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura:
235 mm
Ogniskowa:
2350 mm
Światłosiła:
10,0
Zasięg gwiazdowy:
15,3 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
1127 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
353 x
Masa montażu:
20,0 kg
Masa tubusu:
9,5 kg
Przeciwwagi:
2 x 5 kg
Wysokość statywu:
120 - 197 mm
Rodzaj statywu:
stalowy 2
Długość tuby:
559 mm
Sterowanie montażem:
NexStar Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie:
23mm/102x
Rodzaj wyciągu okularowego:
SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 2 " Nasadka kątowa:
lustrzana 2" / 90 °
Szukacz:
optyczny 9x50 prosty
Obstrukcja centralna:
85 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
0,60
Powłoki:
StarBright XLT
Seria teleskopu:
CGX
Okres gwarancji:
36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

2x przeciwwagi 5 kg
adapter zasilający do gniazda zapalniczki 12V
głowica montażu CGX
nasadka kątowa lustrzana 2"
okular Luminos 23 mm
pilot Celestron NexStar+
statyw stalowy 2"
szukacz 9x50 z mocowaniem Celestron
tuba optyczna

Multimedia

CGX Intro by Bryan Cogdell

Polecane akcesoria

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty