Katalognummer:
81,16 EUR
Artikel nicht verfügbar

Wenn Sie benachrichtigt werden möchten, sobald der Artikel verfügbar ist, geben Sie bitte Ihre E-Mail-Adresse ein.

Verfügbarkeit Lieferung Versandkosten ab

Verfügbarkeit

Nicht verfügbar

Lieferung

Bald verfügbar

Versandkosten

0eur
kostenloser Versand
Zentrale Ware auf Bestellung
Warszawa Ware auf Bestellung
Gdańsk Ware auf Bestellung
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Ware auf Bestellung
Menü

Szukacz TELRAD jest szukaczem o zerowym powiększeniu, który można zainstalować na dowolnym teleskopie. Sprawia on, że wyszukiwanie obiektów na niebie jest dziecinnie proste.

Szukacz TELRAD jest praktyczną alternatywą dla klasycznych szukaczy optycznych i szukaczy typu Red Dot. Widzimy niczym nie ograniczony widok nieba bez powiększenia, a nie tylko mały, kilkustopniowy odcinek, jak przy normalnym szukaczu optycznym. Na tym tle nieba wyświetlane są trzy czerwone koncentryczne pierścienie świetlne o pozornych średnicach 4 stopni, 2° i 0,5° na niebie. Wystarczy obrócić teleskop tak, aby poszukiwany obiekt znajdował się w pierścieniu wewnętrznym. Ponieważ obiekt, którego szukasz, znajduje się wewnątrz pierścienia, nie jest on przykryty czerwoną kropką jak przy normalnym szukaczu typu Red Dot.

Podstawa szukacza TELRAD jest samoprzylepna i może być zamontowana na wszystkich tubusach teleskopowych o średnicy od około 10 cm. Długość podstawy wynosi około 18 cm. Podstawa ta pozostaje na tubusie, szukacz TELRAD można w każdej chwili zdjąć lub przymocować za pomocą dołączonego szybkozłącza. TELRAD jest zasilany dwiema normalnymi bateriami AA (niedołączone do zestawu).

Istnieją atlasy gwiazd, takie jak „Deep Sky Travel Atlas” wydawnictwa Oculum, oraz programy planetarium na PC, takie jak program „Stellarium”, w którym trzy pierścienie TELRAD są już narysowane lub mogą być wyświetlone wokół interesujących obiektów niebieskich. Więc poszukiwanie tych obiektów niebieskich naprawdę staje się spacerem. Wystarczy porównać widok na ekranie z widokiem w szukaczu Telrad.
 

WŁAŚCIWOŚCI

  • Szukacz projekcyjny z kręgami świetlnymi
  • Kręgi świetlne o 4, 2 i 0,5 stopnia na niebie
  • Niebo widoczne bez powiększenia
  • Łatwy montaż i obsługa
  • Można zainstalować na prawie każdym teleskopie
  • W zestawie podstawa z szybkozłączem
  • Zasilanie: 2 baterie AA (niedołączone do zestawu)
  • Bardzo długi czas eksploatacji dzięki technice LED
Mehr anzeigen
Długość:
180 mm
Waga:
200 g

Empfohlenes Zubehör

Bewertungen

Felder, die mit einem (*) markiert sind, sind Pflicht.

Ähnliche Produkte