Nr katalogowy: 12035
15 219,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Ostatnie sztuki

Dostawa

Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Teleskop Maksutov-Cassegrain Advanced VX o aperturze 180 mm to specjalistyczny instrument przeznaczony do szczegółowych, wysokokontrastowych obserwacji, który wyznacza standard w teleskopach średniej klasy. Dzięki tubie optycznej Maksutowa-Cassegraina oraz solidnemu montażowi paralaktycznemu Advanced VX i statywowi zestaw ten zapewnia szczegółowe i kontrastowe obrazy Księżyca i planet.

 
Jest to teleskop katadioptryczny, co oznacza, że konstrukcja optyczna składa się z soczewki oraz lustra. Światło wpada przez soczewkę korekcyjną, po odbiciu od zwierciadła głównego biegnie z powrotem do sferycznego zwierciadła wtórnego, ponownie się odbija i trafia do okularu. Obrazy są jasne, ostre i praktycznie pozbawione aberracji chromatycznej.
Konstrukcja optyczna Maksutova-Cassegraina oferuje kilka wyjątkowych korzyści. Zamiast zwierciadła wtórnego, Mak posiada „punkt wtórny” powłoki odbijającej, nałożonej bezpośrednio na wnętrze płyty korekcyjnej. Z tego powodu teleskop nie wymaga częstej kolimacji jak Schmidt-Cassegrain. Ponadto plamka wtórna jest znacznie mniejsza niż tradycyjne lustro wtórne Schmidta-Cassegraina, dzięki czemu Mak generuje obrazy o większym kontraście.
W przypadku teleskopów Maksutowa-Cassegraina większa i cięższa płytka korekcyjna Maksutowa potrzebuje więcej czasu na schłodzenie i dostosowanie się do temperatury powietrza otoczenia w porównaniu do teleskopu Schmidta-Cassegraina o tej samej aperturze. Tuba jest wyposażona w nasadkę kątową 2 cale z redukcją 1.25 cala oraz w okular o ogniskowej 28 mm i szukacz 8x50.

 

Skomputeryzowany niemiecki montaż paralaktyczny
Advanced VX to najmniejszy z niemieckich montaży paralaktycznych Celestrona. Skomputeryzowana funkcja GoTo automatycznie śledzi obiekty poruszające się po nocnym niebie. Uchwyt Advanced VX zawiera porty na pilota, autoguider i 2 porty AUX na opcjonalne akcesoria. Doskonale nadaje się do nauki astrofotografii. Mocowania Advanced VX zawierają podwójną płytkę siodła, która może pomieścić zarówno CG-5, jak i jaskółcze ogony w stylu CGE. Pozwala zawiesić dość szeroką gamę tub optycznych różnych typów. Montaż wyposażony jest w silniki wysokoobrotowe, lepiej radzące sobie przy większych obciążeniach. Montaż wyposażony został w opcję redukcji błędu okresowego z zapisem charakterystyki PPEC. Do korekty prowadzenia wykorzystać można autoguider, na głowicy znalazło się typowe gniazdo w standardzie ST4. Od strony mechanicznej dużym ułatwieniem jest możliwość regulacji osi polarnej przy użyciu dużej wygodnej śruby – podobnie jak w montażu CGEM. Całość wykonana jest ergonomicznie, może być w szybki i prosty sposób rozłożona na elementy składowe do transportu.
Od strony elektronicznej sercem systemu jest sterownik Go-To NexStar+. Sterownik ten jest ulepszoną wersją znanego z poprzednich wersji NexStara. W szczególności na uwagę zasługuje uodpornienie wyświetlacza na działanie niskich temperatur. Nowy sterownik jest też bardziej ergonomiczny i intuicyjny w obsłudze. Nośność montażu deklarowana przez producenta wynosi 13,6kg (bez przeciwwag).

 
Uwaga: brak zasilacza w zestawie.
Rekomendujemy zakup zasilacza sieciowego lub akumulatorowego.

Zasilacz 12V/5A do teleskopów Celestron i większości montaży SW GoTo

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
12035
Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Cassegrain
Apertura:
180 mm
Ogniskowa:
2700 mm
Światłosiła:
15
Maksymalne użyteczne powiększenie:
420 x
Masa całkowita:
34,02 kg
Długość tuby:
572 mm
Średnica tuby:
222 mm
Pokaż więcej

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty