Nr katalogowy: 12051
19 799,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Niedostępny

Dostawa

Już wkrótce

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar pod zamówienie
Warszawa Towar pod zamówienie
Katowice Towar pod zamówienie
Gdańsk Towar pod zamówienie
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Towar pod zamówienie
Menu

TYLKO U NAS! 3 LATA GWARANCJI NA TELESKOPY MARKI CELESTRON.

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskopy z serii CGX wyposażone są w doskonały montaż paralaktyczny Celestron CGX, który jest następcą popularnego montażu CGEM. Znajdziemy tu teleskopy Schmidta-Cassegraina o aperturach 8", 9,25" i 11".

Najwyższej klasy teleskop CGX 925 w układzie optycznym Schmidt-Cassegrain wyposażony w doskonałe powłoki optyczne StarBright XLT oraz skomputeryzowany montaż paralaktyczny CGX. Teleskop systemu Schmidta-Cassegraina o średnicy 235mm (9,25") i ogniskowej 2350mm. Mimo dużej apertury, teleskop ten jest bardzo kompaktowy, a jego użyteczność jest wysoka. Po wyposażeniu w T-Adapter i T-Ring tubus może być wykorzystany w roli wydajnego astrografu. Teleskop systemu Schmidta jest sprzętem o uniwersalnej światłosile i stosunkowo dużej ogniskowej. Wielką zaletą takiego teleskopu jest możliwość znacznego wysunięcia ogniska poza tubus, co umożliwia zastosowanie elementów o dużej drodze optycznej – nasadek binokularowych, kół filtrowych, nasadek flip-mirror, reduktorów ogniskowej itp.

Montaż

Montaż paralaktyczny Celestron CGX jest następcą dobrze znanego i sprawdzonego modelu Celestron CGEM. Jest to nowoczesny montaż paralaktyczny niemiecki z systemem Go-To o dużej nośności do 25 kilogramów, kompatybilny z systemem StarSense i modułami WiFi. Montaż został zaprojektowany całkowicie od podstaw. Do dyspozycji mamy zupełnie nowy napęd, wolny od luzów, bez przekładni zębatych, całkowicie oparty o przekładnie pasowe. Zastosowane silniki charakteryzują się większą prędkością obrotową, zapewniają lepszą pracę pod zwiększonymi obciążeniami. Silnik za pośrednictwem paska zębatego bezpośrednio napędza mosiężną ślimacznicę a ta przenosi napęd na koło zębate wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy montażu połączone są wewnętrznym okablowaniem, wszystkie porty umieszczono w sposób nieruchomy, nie ma ryzyka wyrwania kabla zasilającego wskutek ruchu osi montażu. Jednocześnie montaż wyposażony jest w zabezpieczenia pozwalające uniknąć uderzenia tuby optycznej w statyw.

Montaż wyposażono w sensory pozycji początkowej umożliwiające zaparkowanie teleskopu i jego późniejszy start z prawidłowego położenia. We współpracy z firmą PlaneWave opracowano nowe oprogramowanie pozwalające na precyzyjną kontrolę błędów pracy głowicy paralaktycznej, zapewniające bardzo wysoką precyzję ustawiania na obiekty, doskonale sprawdzające się w zastosowaniach astrofotograficznych.

Od strony mechanicznej zastosowano mocniejszy trójnóg. Położenie głowicy paralaktycznej względem trójnogu może być regulowane dla lepszego wyważenia zestawu. Montaż może być wykorzystywany w zakresie szerokości geograficznych od 3 do 65 stopni. Do głowicy mocować można zarówno tuby w standardzie Vixena jak i tuby w standardzie CGE (Losmandy), zastosowano siodło obsługujące oba standardy.

Montaż na tle poprzedników wyróżnia się ergonomią. Zastosowano wygodne rączki do przenoszenia głowicy, duże wygodne śruby mocujące dovetail w siodle, zmodernizowano sposób ustawiania osi na biegun niebieski.

Bardzo praktyczną zmianą jest wprowadzenie portu USB na pilocie NexStar+. Pozwala to na podłączenie montażu bez potrzeby korzystania z dodatkowych adapterów tak jak odbywało się to do tej pory. Teleskop można obsługiwać za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania. Celestron CGX posiada dwa porty AUX przeznaczone do podłączania dodatkowych urządzeń oraz port Autoguidera. Montaż wyposażono w dobrze znany sterownik GoTo NexStar+ z bazą 40 tysięcy obiektów.

Teleskopy z serii CGX

Teleskop Celestron CGX 1100
Teleskop Celestron CGX 1100 HD
Teleskop Celestron CGX 800
Teleskop Celestron CGX 800 HD
Teleskop Celestron CGX 925
Teleskop Celestron CGX 925 HD

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: 12051 Układ optyczny teleskopu: Schmidt-Cassegrain
Typ montażu: Paralaktyczny Apertura: 235 mm
Ogniskowa: 2350 mm Światłosiła: 10,0
Zasięg gwiazdowy: 15,3 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 1127 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 353 x Masa montażu: 20,0 kg
Masa tubusu: 9,1 kg Przeciwwagi: 2 x 5 kg
Wysokość statywu: 120 - 197 mm Rodzaj statywu: stalowy 2
Długość tuby: 559 mm Sterowanie montażem: NexStar Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/94x Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 " Nasadka kątowa: lustrzana 1,25" / 90 °
Szukacz: optyczny 6x30 Obstrukcja centralna: 85 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,60 Powłoki: StarBright XLT
Seria teleskopu: CGX Okres gwarancji: 36 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

2x przeciwwagi 5 kg
adapter zasilający do gniazda zapalniczki 12V
głowica montażu CGX
nasadka kątowa lustrzana 1.25"
pilot Celestron NexStar+
statyw stalowy 2"
szukacz 6x30 z mocowaniem Celestron
tuba optyczna
okular Plössl 40 mm

Multimedia

CGX Intro by Bryan Cogdell

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty