Bestseller
Ostatnio kupiony 2 dni temu
2 249,00 zł

Dostępność
W magazynie
Czas realizacji 1 dzień roboczy
Producent Sky-Watcher
Koszt dostawy od 0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher BKP 150/750 EQ3-2 zdobywa uznanie dzięki swojej uniwersalności. Ten teleskop jest idealny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych obserwatorów nieba. Głównym komponentem tego teleskopu jest duże, paraboliczne zwierciadło o imponującej średnicy 150 mm (6 cali) oraz ogniskowej 750 mm. Co wyróżnia ten model, to precyzyjny wyciąg okularowy Crayforda, który ma średnicę 2 cali, ale zawiera również redukcję na standardowe okulary 1,25 cala. Ten nowatorski wyciąg umożliwia dokładniejsze ustawienie ostrości i zapewnia znacznie płynniejszą regulację w porównaniu do tradycyjnych wyciągów zębatkowych. Ponadto, posiada gwint T-2, co pozwala na montaż aparatu typu "lustrzanka". Wybierając produkt marki Sky-Watcher, masz pewność, że masz dostęp do szerokiej gamy akcesoriów kompatybilnych z tym teleskopem.

System optyczny tego teleskopu oparty jest na konstrukcji zwierciadlanej Newtona. Dzięki dużej jasności, idealnie sprawdza się podczas obserwacji obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd, galaktyki i mgławice. Jednocześnie, dzięki możliwości stosowania dużych powiększeń, jest również doskonały do badania planet i Księżyca.

Najważniejszym atutem tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o średnicy 150 mm i ogniskowej 750 mm. Dzięki stosunkowo krótkiej ogniskowej, teleskop zapewnia ogromne pole widzenia. Ten instrument zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, co umożliwia obserwację obiektów o wielkości gwiazdowej dochodzącej do 12-13 (w warunkach, gdy gołe oko widzi do 6 wielkości gwiazdowej). Warto również zaznaczyć, że rozdzielczość optyczna tego teleskopu umożliwia rozdzielanie gwiazd oddalonych od siebie o więcej niż 0,9".

Dodatkowo, w zestawie znajdziesz soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25 cala zapewnia dwukrotny wzrost powiększenia. Aby jeszcze bardziej wzbogacić swoje doświadczenia astronomiczne, polecamy rozważyć zakup dodatkowych okularów, takich jak krótki okular o ogniskowej około 4-5 mm do obserwacji planet oraz szerokokątny okular o średnicy 2 cali i ogniskowej około 25-30 mm, który umożliwia przegląd nieba i obserwację rozległych obiektów mgławicowych.

Montaż EQ3-2, który towarzyszy temu teleskopowi, zasługuje na uznanie ze względu na swoją solidność i precyzję. Montaż ten oferuje bogatą gamę funkcji przydatnych dla zaawansowanych astronomów. Jest stabilny i jednocześnie mobilny, a jego regulowany aluminiowy statyw posiada praktyczną półkę na akcesoria. Dzięki precyzyjnym pokrętłom mikroruchów, można dokładnie śledzić obiekty na niebie ręcznie. Mechanika montażu EQ3-2 opiera się na przekładniach ślimakowych, co umożliwia precyzyjne kontrolowanie ruchu zarówno w osi rektascensji, jak i deklinacji. Ten montaż jest wyjątkowy w swojej klasie, a także ma miejsce na lunetkę biegunową.

Warto podkreślić, że ten teleskop jest także przyjazny dla entuzjastów astrofotografii. Światłosiła f/5, pozwala osiągnąć interesujące efekty w krótkim czasie naświetlania. Krótka ogniskowa 750 mm zmniejsza wpływ niedokładności prowadzenia montażu na jakość zdjęć. Dodatkowym atutem jest dwucalowy wyciąg okularowy.

Jeśli chodzi o obserwacje astronomiczne, teleskop BKP 150/750 EQ3-2 ma potencjał, by dostarczyć Ci niezapomnianych wrażeń:

  1. Układ Słoneczny: Możesz obserwować obiekty na powierzchni Księżyca, plamy słoneczne, fazy Merkurego i Wenus, tarczę Marsa, pasy na Jowiszu, pierścienie Saturna, Uran i Neptun jako niebieskie gwiazdy, ruch planetoid na tle gwiazd oraz wiele słabszych komet.

  2. Gwiazdy: Ten teleskop pozwala na zaobserwowanie około 2,7 mln gwiazd na całym niebie o jasności do około 12-13 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone kątowo na więcej niż 0,9 cala, oraz barwy wielu gwiazd.

  3. Obiekty mgławicowe: Możesz obserwować wszystkie obiekty katalogu Messiera, dziesiątki gromad kulistych, setki gromad otwartych, kilkadziesiąt mgławic, dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi szczegółami ich struktury oraz wiele innych obiektów.

Teleskop BKP 150/750 EQ3-2 to narzędzie, które spełni oczekiwania każdego pasjonata astronomii. Odkryj kosmos dzięki temu wszechstronnemu teleskopowi Sky-Watcher!

Rozwiń opis

Specyfikacja

Nr katalogowy SW-1205
Seria teleskopu: EQ3
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Paralaktyczny
Apertura: 150 mm
Ogniskowa: 750 mm
Światłosiła: f/5,0
Zasięg gwiazdowy: 13,6 magnitudo
Maksymalne użyteczne powiększenie: 300 x
Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,80 "
Zdolność zbiorcza: 459 x
Masa tubusu: 5,6 kg
Masa montażu: 7,0 kg
Przeciwwagi: 3,2 + 1,8 kg
Długość tuby: 650 mm
Średnica tuby: 180 mm
Rodzaj statywu: aluminiowy
Wysokość statywu: 710 - 1230 mm
Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów
Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford
Średnica wyciągu okularowego: 2 "
Średnica zwierciadła wtórnego: 45 mm
Okres gwarancji: 60 miesięcy

Wyposażenie

okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
soczewka Barlowa 2x z adapterem T2
szukacz: 6x30

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Czy po kupieniu tego teleskopu trzeba ustawić kolimację i czy da się to zrobić bez kolimatora? Czytałem gdzieś, że z tym teleskopem ma sens użycie okularu 4mm dla obserwacji planet przy dobrej widoczności. Pytanie jaki okular do 300 zł się sprawdzi? Czy Okular Sky-Watcher SWA Plossl 4 mm będzie OK? Czy potrzebuję jakieś filtry do obserwacji planet?

Romek zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-06-22

>Czy po kupieniu tego teleskopu trzeba ustawić kolimację i czy da się to zrobić bez kolimatora? Teleskopy są kolimowane fabrycznie. Na prośbę klienta sprawdzamy kolimację również u nas. Ogólnie jest to czynność obsługowa, której trzeba się nauczyć. Można ją wykonywać bez kolimatory (proszę w pisać w google \kolimacja domowym sposobem), ale oczywiście z dedykowanym kolminatorem jest znacznie szybciej. >Czytałem gdzieś, że z tym teleskopem ma sens użycie okularu 4 mm dla obserwacji planet przy dobrej widoczności. Pytanie jaki okular do 300 zł się sprawdzi? Czy Okular Sky-Watcher SWA Plossl 4 mm będzie OK? Tak, 4 mm SWA Plossl będzie jak najbardziej odpowiednim modelem. Uzyska Pan w ten sposób powiększenie 187,5x. >Czy potrzebuję jakieś filtry do obserwacji planet? Nie są konieczne, ale oczywiście uatrakcyjniają widok i pokazują detale niewidoczne bez użycia filtra. Polecam jeden z czterech zestawów filtrów Celestrona.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-06-22
?

Witam, noszę się z zamiarem kupienia owego 150/750, do obserwacji naziemnej ma słabe oceny, czy znaczy to że zamku Chojnik z odległości 3 km nie ma co oglądać ?

Marek zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-04-03

Oceny obserwacji naziemnych są słabe, gdyż nie dość że teleskop Newtona odwraca obraz do góry nogami, to jeszcze głowica EQ3 posiada osie obrotu umieszczone pod kątem do horyzontu, co razem z kłopotliwą przy obserwacjach naziemnych pozycją wyciągu i okularu, czyni z takich obserwacji prawdziwą udrękę. Obraz sam w sobie jest fantastyczny.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-04-03
?

Witam. teleskop mam od niedawna i jest bardzo dobry,super wrażenia! Mam pytanie odnośnie filtrów do obserwacji Słońca (oprócz folii Baadera, którą już mam i super obserwuje się plamy na Słońcu) Czy są w Państwa ofercie takie filtry, przez które można oglądać granulację Słońca, pochodnie foto-sferyczne i protuberancje? Czy to możliwe przy tym teleskopie? W jakich konfiguracjach? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Delta klient zapytał o ten produkt 11 lat temu, 2013-01-05

Granulacja i pochodnie fotosferyczne, jako elementy fotosfery też są obserwowalne tym teleskopem. W celu wzmocnienia kontrastu można wyposażyć się dodatkowo w filtr okularowy Baader Solar Continuum, który stosujemy razem z folią obiektywową. Protuberancje są widoczne jedynie w wyspecjalizowanych teleskopach słonecznych H alfa np Lunt.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 11 lat temu, 2013-01-05

Opinie

5,0
Ocena ogólna
10 osób
Pozytywnie oceniło ten produkt
  • Adrian,
    16.08.2023 napisał:
    Bardzo dobry teleskop. Przy Bortle 3 i zestawie Baader O III+ ES 28mm, Veil i North America pokazują strukturę. Bardzo ważną zaletą jest to, że w połączeniu z EQ3-2 stosunkowo łatwo go przewieźć i nie robi się z tego wyprawa.
  • Ramzes,
    17.02.2022 napisał:
    Od tego montażu (EQ3-2) zaczyna się poważna przygoda z astrofotografią. Potem można dokupić zestaw Synscan EQ3. Tuba 150/750 daje bardzo dobre i jasne obrazy.
    Wszechstronne zastosowanie do Księżyca i planet oraz do głębokiego nieba.
  • Maik0o,
    12.04.2014 napisał:
    Właśnie dostałem teleskop i pomimo braku pogody do oglądania DS to księżyc wygląda WSPANIALE doskonale widać kratery i powieszchnię jestem naprawdę zadowolony z zakupu i nie mogę się doczekać czystego nieba żeby wypróbować pełną moc teleskopu :)
  • Damian Jakubek,
    22.08.2009 napisał:
    Witam. Wczoraj odebrałem na miejscu Teleskop w DelatOptical w Katowicach,miła obsługa przy zakupie. Powiem szczerze,że jestem zadowolony zakupu z Teleskopu Sky-Watcher 150/750 EQ3-2 ponieważ jest to nowsza wersja a w nim w budowany wyciąg Cryforda 2 no i też kolor teleskopu mi się podoba,montaż biały a tuba kolorku Czarnego! Obserwacje jak na początek to Gwiazdy niesamowity widok a obserwacje Jowisza dobrze widoczny OK! Przy okazji dokupiłem sobie komplet kolorowych Filtrów i napęd jednej osi. Teleskop wart tej ceny !!! Pozdrawiam
  • Tobi,
    10.08.2008 napisał:
    Teleskop ten posiadam juz kawal czasu i musze przyznac ze jest swietny, ogladalem nim wszystko co sie da, o czym pamietalem i co chcialem zobaczyc. Posiadam standardowe okulary (dolaczone do zestawu) i Barlow 2x, poki co wystarcza, aczkolwiek mysle o dokupieniu akcesoriow - okular 40mm i jakis do wiekszych powiekszen no i w koncu moze naped na dwie osie. Jestem w pelni zadowolony - tak jak myslalem podczas zakupu - teleskop ten wystarczyl mi na lata i pewnie jeszcze przez kolejne bedzie dobrze sluzyc. Jedno do czego mam zastrzezenia to statyw - trojnog metalowy, choc stabilny i poreczny (w miare), niestety po 3 roku uzytkowania popekaly mi w nim plastikowe obejmy w nogach - w ktorych przykreca sie sruby, gdy statyw chcemy podwyzszyc - co ciekawe narazie trzyma - juz drugi rok, wiec nie jest zle - mimo tych pekniec - mozna wrecz mowic o solidnej robocie. Niestety nie wiem jakim cudem obejmy te popekaly - teleskop stoi caly czas zlozony (chowam jedynie tubus), podczas, gdy statyw stoi nie ruszany do czasu obserwacji. Jesli ktos nie ma za duzo pieniedzy i musi oszczednie kupowac - pozycja ta to chyba jedna z najlepszych patrzac pod katem jakosc/cena. Z obserwacji jedyne co mnie zawiodlo to Merkury - fazy jest trudniej dostrzec nizby sie to moglo wydawac, ale w zamian w zasiegu tego przyrzadu jest czerwona Plama na Jowiszu, przerwa Cassiniego w pierscieniach Saturna, fazay Marsa i troche szczegolow jego powierzchni, male (ale jednak) tarcze Urana i Neptuna, liczne komety. Plutona nie szukalem nawet, bo nie mam az tak ciemnego nieba (chociaz mieszkam na wsi). Podsumowujac - sprzet super, tak jak jego cena, goraco polecam!
  • Marcin,
    22.01.2008 napisał:
    Wczoraj zakupiłem ten teleskop w odziale w Warszawie i jestem bardzo zadowolony :) oczywiscie jeszczene mialem okazji wyprobowac - ale moge polecic osobisty odbior - interesuje sei astronomia 3 lata i jest to moj pierwszy teleskop - milo bylo rozmawiac non stop 2godziny z sympatycznym Panem sprzedawca - wszytko mi pokazala doradzil imimo ze wiedzialem co kupic, przekazal mi wiele przydatnych rad - takze jezeli ktos ma mozliwosc zakupu w odziale - serdecznei polecam - sam zastanawialem sei nad kupnem wysylkowym - ale osobiscie to jednak osobiscie :) polecam goroca zakupy d Detaoptical sam teleskop byl wyproboway w domu wraz z napedem - wszytko chodzi jak nalezy :)
  • Tomek,
    12.01.2007 napisał:
    posiadam ten teleskop od 14 września 2006, na razie skupiłem się na Księżycu, M31, Praesepe, Plejadach, M31 w Herkulesie, oczywiście nie ominąłem Końskiego Łba w Orionie, z planet Saturn - wyaźnie widać pierścienie - o Cassinim mogę zapomnieć póki nie doposaże się w odpowiednie okulary i ewentualnie barlowa, bazuje na dołączonych okularach Super 10 i Super 25, więc obrazki są jakie są bo maksymalne pow. jakie uzyskuje to 75x, ale obrazki superowe - wcześniej miałem do dyspozycji teleskop reafraktor z marketu zakupiony w 1989 roku na wycieczce w Holandii - kosztował bagatela 49,95DM (Deutche Mark) bo można było w Holandii płacić w Markach - średnica obiektywu 50mm i regulowany okular - 35x - 50x, ale optyka była plastykowa, notabene bije na łeb i szyje to co teraz można kupić w naszych marketach, czyli mając Synte widze o wiele wiele więcej, teraz czas na wydatek oscylujący w okolicy ceny teleskopu i montażu czyli ok 1200 zeta na okulary LV i barlowa, w każdym razie mogę polecić początkującym - montaż jest w miarę stabilny - na pewno odpada dłuższe astrofoto np. DS, ale z Księżycem i planetami mozna próbować walczyć, w końcu mimo wielu wyliczeń i opisów, kazdy znajduje swoją metodę na dobre fotki. A te 150mm lustra na początek jest wystarczające, trzeba tylko doposażyć zestaw we właściwe okulary, opcjonalny napęd i na pewno nikt nie będzie zawiedziony - oczywiście relacjonując jakość do ceny. Ale nawet na tym co dostajemy w zestawie, czyli okulary Super 10 i Super 25 jest nieźle, mozna się zachwycać, a możliwości rozbudowy są dość spore - tylko kosztują ;) Pozdr. i polecam początkującym
  • mariusz,
    07.01.2007 napisał:
    mam ten teleskop od 3 miesięcy jestem z niego bardzo zadowolony
  • Mastash,
    16.09.2006 napisał:
    Kupiłem ten teleskop. Księżyc widać bardzo dobrze. Kiedy dokupię tą wstawkę, żeby do obiektywu można byłoby przyłączyć aparat to przedstawię tu zdjęcia nim robione. Z innych obserwacji to: - m15 widać, ładnie rozdziela Albireo, oczywiście m31 <- tu myślałem, że będzie lepiej, plejady pięknie wyglądają - akurat jest taki czas, że z planet obserwować można tylko urana i neptuna, więc obserwacji planet jeszcze nie prowadziłem - m13 i m57 nie znalazłem, ale pewnie jest to spowodowane tym, że jeszcze nie umiem :P jak znajde to opisze :p
  • zibi,
    06.05.2006 napisał:
    kupilem ten teleskop przesylka ekspresowa to sie chwali :) nie mialem jedna okazji dokladnie przetestowac podoga nie sprzyja ksiezyc byl w miare widoczny ale nic poza tym co do ksiezyca to teleskop sprawdzil sie swietnie obraz piekny kontrastowy widac wiele szczegulow :) nawet na standardowych okularach zobaczymy jak bedzie z innymi obiektami jak sily wyzsze pozwola ;]