Nr katalogowy: SW-2108
1 499,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Lekki, przenośny teleskop soczewkowy o średnicy 102mm i ogniskowej 500mm. Wyposażony w 2" wyciąg okularowy stanowi instrument optyczny umożliwiający uzyskiwanie bardzo dużego pola widzenia. W kombinacji z opcjonalną nasadką kątową 2" i okularami szerokokątnymi możliwe jest uzyskanie pola widzenia niemal 5 stopni (z okularem William Optics SWAN 33mm) - dla porównania tarcza Księżyca w pełni ma ok 0,5 stopnia. Teleskop ten standardowo wyposażony jest w 2 okulary o ogniskowych 20mm i 10mm. Umożliwia obserwacje planet i Księżyca ale jego prawdziwe zalety wykorzystać można pod ciemnym niebem podczas obserwacji rozległych obiektów głębokiego nieba takich jak gromady gwiazd czy obiekty mgławicowe. Tubus zawieszony został na montażu azymutalnym AZ3. Teleskop ten wykorzystać można jako lunetę widokową o dość dużych możliwościach.

System optyczny

Teleskop 1025AZ3 to typowy przykład krótkoogniskowego refraktora achromatycznego. Przy średnicy 102mm i ogniskowej 500mm jest to instrument bardzo światłosilny (f/5). Ze względu na cechy optyczne achromatów o takiej światłosile zalecane jest wykorzystywanie teleskopu do obserwacji szerokich pól przy małym powiększeniu. W skład zestawu wchodzi nasadka kątowa pryzmatyczna 45 stopni oraz 2 okulary systemu Kellnera – 10mm i 20mm. Zaleca się zakup dodatkowej nasadki kątowej w standardzie 2"

Montaż

W teleskopie zastosowano montaż azymutalny AZ3. Jest to dość lekka, ale jednocześnie stabilna konstrukcja pozwalająca na obracanie teleskopu w pionie i poziomie, co jest bardzo wygodne przy obserwacjach krajobrazowych. Jednocześnie montaż ten dobrze nadaje się do obserwacji astronomicznych. Niewielka waga montażu pozwala na łatwe przenoszenie całego zestawu. W obu osiach montaż posiada mikroruchy pozwalające na delikatne przesuwanie pola widzenia teleskopu. Montaż ten w komplecie z teleskopem posiada obejmy mocujące, po ich zdemontowaniu i dokupieniu opcjonalnego adaptera 1/4" możliwe jest zawieszenie zwykłego aparatu fotograficznego czy też lunety krajobrazowej.

Wyciąg okularowy

BK1025 wyposażony został w 2" wyciąg okularowy typu Rack&Pinion (wyciąg zębatkowy). Wyciąg ten zakończony jest pierścieniem mocującym ze śrubami zaciskającymi akcesoria 2-calowe. Na korpusie wyciągu znajduje się standardowe mocowanie szukacza Sky-Watcher. Wyciąg ten jest kompatybilny z napędami do wyciągów Sky-Watcher.

Obserwacje astronomiczne

Układ Słoneczny:

Niewielkie twory na powierzchni Księżyca – ale nie mniejsze niż 1,5 km, czapy na Marsie, jeszcze więcej szczegółów w pasach Jowisza, liczne komety, jaśniejsze planetoidy

Gwiazdy:

Około 1,85 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1".

Obiekty mgławicowe

Setki gromad gwiazd, mgławice i galaktyki, wiele obiektów z katalogów Messiera i NGC. Znaczna szczegółowość w mgławicach i gromadach gwiazd. Ramiona spiralne w większości galaktyk niewidoczne.

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-2108
Układ optyczny teleskopu: Refraktor
Typ montażu: Azymutalny Apertura:
102 mm
Ogniskowa:
500 mm
Światłosiła:
4,9
Zasięg gwiazdowy:
12,6 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
212 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
204 x
Masa montażu:
3,9 kg
Masa tubusu:
2,5 kg
Wysokość statywu:
710 - 1230 mm
Rodzaj statywu:
aluminiowy LT1
Długość tuby:
500 mm
Sterowanie montażem:
pokrętła mikroruchów
Ogniskowe okularów / powiększenie:
20mm/25x , 10mm/50x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego: 2 "
Nasadka kątowa:
pryzmatyczna 45 °
Szukacz:
red dot (StarPointer)
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,37
Seria teleskopu:
AZ3
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

nasadka kątowa: 1,25" 45°
szukacz: Star Pointer
adapter do smartfona
okulary: 1,25" - Photo 20, Photo 10

Multimedia

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
  • Kupiłem ten teleskop około rok temu. Całość jest wykonana całkiem solidnie choć są minimalne luzy w wyciągu, w którym poza tym jest za dużo smaru. W większości luzy są zbyt małe żeby je w ogóle zauważyć, ale przy ustawianiu ostrości przy powerze 186x (ok. plossl + barlow vixen 2x) ciężko trafić w punkt ostrości. Sam statyw jest wystarczająco stabilny jak na taki sprzęt - szybko tłumi drgania. Komfort obserwacji trochę obniża kątówka 45* z zestawu, szczególnie przy obserwacji obiektów blisko zenitu - jest skierowana za bardzo w dół. Doradzałbym dokupienie jakiejś kątówki 90* lustrzanej. Poza tym jest ok. Optyka jest dobrej jakości, ale okulary z zestawu od razu na bok. Ja osobiście na początek kupiłem okulary 6mm i 20mm. W pierwszym można spokojnie oglądać Księżyc do czego zalecam filtr 12,5% szczególnie w \dużych fazach\ - daje po oczach. Do tego można obserwować niektóre planety, choć szczegóły są bardzo małe, aberracja przeszkadza. Generalnie to nie jest teleskop do planet, choć można co jakiś czas zerknąć. Przy świetnych warunkach rozbiłem M13 na kilka jaśniejszych gwiazd na tle reszty zamazanej. Drugi okular daje w miarę szerokie pola. Bardzo przyjemnie się obserwuje m.in. Plejady, Hiady, M31 etc. Bardzo dużo jasnych DS jest naszych. Jeśli chodzi o mobilność to sprzęt jest okej. Świetnie się nadaje na wyjazd za miasto - bardzo lubi ciemne niebo, pokazuje wtedy co potrafi.
    Krzychu,
  • Posiadam taki teleskop pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony,sprzet jest moim zdaniem uniwersalny można go używac do podstawowych obserwacji astronomicznych i przyrodniczych (obraz nie jest odwrócony),jest to bardzo jasny refraktor na takich obiektach jak księżyc widoczna jest aberracja,całość bardzo solidnie wykonana ,teleskop jest niewielkich rozmiarów z powodzeniem można go brać na różnegorodzaju wyjazdy . jak masz jakieś pytanie to napisz siwyzurt@wp.pl
    Zdybel Grzegorz,

Podobne produkty