Nr katalogowy: SW-3003
1 949,00 zł
W koszyku
Dostępność Dostawa Koszt dostawy

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Towar dostępny
Katowice Towar dostępny
Gdańsk Towar dostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Teleskop MAK 127 to doskonały wybór dla miłośników astronomii poszukujących sprzętu o niewielkich gabarytach dającego duże możliwości w obserwacjach Księżyca i planet Układu Słonecznego. Teleskopy Maksutova mają zredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberracje chromatyczną dzięki czemu dają bardzo ostre i wyraziste obrazy. Wielką zaletą teleskopów Maksutova jest ich niewielka długość, zwarta konstrukcja i na ogół niewielka masa. Mimo niewielkich rozmiarów MAK 127 ma bardzo dużą, wynoszącą 1500mm ogniskową, dzięki czemu możemy stosować znaczne powiększenia niezbędne do dokładnego studiowania szczegółów na tarczach planet i Księżyca. 

Konstrukcja tego rodzaju doskonale spisuje się w warunkach wielkomiejskich gdzie na jasnym niebie trudno jest zaobserwować obiekty mgławicowe o mniejszej jasności. Teleskop posiada 1,25 calowy wyciąg okularowy, jak również nasadkę kątową w tym rozmiarze oraz dwa okulary. Do obserwacji obiektów głębokiego nieba takich jak galaktyki, gromady gwiazd czy jasne mgławice warto doposażyć teleskop w okular o ogniskowej 30-35mm.

System optyczny

Teleskop składający się ze sferycznego korektora meniskowego (ujemna soczewka meniskowa ze szkła kronowego), zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy tego typu mają zredukowaną komę, astygmatyzm i wykazują jedynie szczątkową aberrację chromatyczną. Dają one rewelacyjnie ostre i wyraziste obrazy. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji Księżyca i planet.

Teleskop ten zbiera około 235 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12,1 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”.

Montaż

Teleskop bez montażu. Możliwość zamocowania tuby na statywie fotograficznym – odpowiednie złącze wbudowane w tubus. Z uwagi na dużą ogniskową zalecane montaże astronomiczne przynajmniej klasy AZ4 (azymutalny) lub EQ3-2 (paralaktyczny).

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest w wyjście okularowe 1,25”. Regulacja ostrości odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się przy zwierciadle. To za pomocą właśnie regulacji położenia zwierciadła głównego regulujemy ostrość. Do zestawu dołączono dwa okulary o takiej średnicy.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

 • obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1,5-2 km;

 • plamy słoneczne i ich struktura;

 • wszystkie planety Układu Słonecznego;

 • fazy Merkurego i Wenus

 • tarcza Marsa, czapy polarne i ciemne obszary na powierzchni w okresie dobrej widoczności planety

 • pasy równikowe w atmosferze Jowisza, Wielka Czerwona Plama, księżyce galileuszowe oraz ich cienie na tarczy planety w trakcie tranzytów, zakrycia księżyców przez planetę

 • pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, w dobrych warunkach cień rzucany przez pierścienie na tarczę planety, Tytan i kilka mniejszych księżyców

 • Uran i Neptun

 • ruch planetoid na tle gwiazd

 • obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

 • około 1,8 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12,1 magnitudo

 • gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1".

 • barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

 • prawie wszystkie obiekty katalogu Messiera

 • setki gromad kulistych

 • setki gromad otwartych

 • jaśniejsze mgławice

 • dziesiątki galaktyk

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć nasadki kątowej pryzmatycznej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z nasadką kątową i odpowiednim montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Pokaż więcej
Symbol u dostawcy: SW-3003 Układ optyczny teleskopu: Maksutov-Cassegrain
Typ montażu: Bez montażu Apertura: 127 mm
Ogniskowa: 1500 mm Światłosiła: 11,8
Zasięg gwiazdowy: 14,0 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 329 x
Maksymalne użyteczne powiększenie: 191 x Masa tubusu: 3,4 kg
Długość tuby: 330 mm Średnica tuby: 140 mm
Ogniskowe okularów / powiększenie: 17mm/88x, 10mm/150x Rodzaj wyciągu okularowego: SCT/MAK
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 " Nasadka kątowa: Lustrzana 90 °
Szukacz: optyczny 6x30 Maksymalna zdolność rozdzielcza: 1,10
Okres gwarancji: 60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

mocowanie statywowe 1/4
nasadka kątowa (lustro): 1,25" 90°
okular: 1,25" Plossl 10 mm
okular: 1,25" Plossl 17 mm
szukacz: Star Pointer
torba
wyciąg okularowy: 1,25"

Polecane akcesoria

Pytania klientów

Twoje pytanie
Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
?

Witam. Mam pytanie do Pana Delty: Chciałbym kupić tego MAK-a 127, lecz nie wiem czy nie lepiej dołożyć trochę kasy i kupić sobie Celestron-a C6. Obserwacja ma mi służyć głównie do obserwacji samolotów i czasami do oglądania jakiś mgławic lub księżyca. Prosiłbym o odpowiedź, który sprzęt lepiej się nadaje i dlaczego. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mateusz zapytał o ten produkt 10 lat temu, 2011-08-12

Proponuje C6 ze względu na światłosiłę i najważniejszy parametr czyli średnicę. Jeśli Księżyc i planety warto jednak pamiętać o MAK-127.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 10 lat temu, 2011-08-12
?

Dzień dobry, Mam pytanie do pana delty. Planuje kupno nowego teleskopu i wacham się między tym, a gso 8. Mieszkam w mieście więc będę obserwował głównie planety. Czasami wyjeżdżam za miasto pooglądać ds, więc kolejną ważną kwestią jest mobilność. Jaka między nimi jest różnica przy słabym seeingu w mieście na planetach? I drugie pytanie: czy ten mak utrzyma się na eq2?

Delta klient zapytał o ten produkt 5 lat temu, 2016-09-03

Jeśli tylko Dobson zmieści się w samochodzie (polecane kombi lub większe hatchbacki - nie compact i na pewnie nie sedan) i nie musi Pan nosić teleskopu do samochodu po schodach z piętra, to w takim przypadku warto wybrać Dobsona i jeździć za miasto. Jeśli ww. warunki nie są spełnione, wybrać Maksutowa. BKMAK127 niestety jest za ciężki na EQ2, potrzebny jest EQ3.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 5 lat temu, 2016-09-03
?

Czym się różni ten teleskop od teleskopu MAK 127 OTAW?

snakw zapytał o ten produkt 5 lat temu, 2016-09-30

OTAW ma wyciąg 2\ oraz 2\ okular w wyposażeniu standardowym.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 5 lat temu, 2016-09-30

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane
Ocena ogólna
5,0
Pozytywnie oceniło ten produkt
2 osoby
 • Zaskakująco mały teleskop. Poprzednio miałem refraktor 93/1000 Soligora, to była dłuuuga rura. MAK ma 37 cm długoś;ci, około 14-15 cm ś;rednicy i waży 3.5 kg (wszystko bez okularu i szukacza). Zaskakujące, ze przy tak niewielkich rozmiarach ma aż 1500mm ogniskowej, na pierwszy rzut oka przekracza prawa fizyki ;);)
  TomekM,
  19.12.2008
 • Rewelacyjny teleskop do planet, Słońca (z filtrem!!!), Księżyca, gwiazd podwójnych, gwiazd zmiennych, jaś;niejszych DS'ów itd.. Super rozbija gwiazdy w jasnych gromadach kulistych dzięki kontrastowemu obrazowi. Do słabych mgławic i galaktyk lepszy jest teleskop o większej ś;rednicy np. Synta 200 mm.
  Piotr,
  13.07.2008

Podobne produkty