Nr katalogowy: SW-4016
2 749,00 zł
W koszyku

Dostępność Dostawa Koszt dostawy od

Dostępność

Duża ilość

Dostawa

24h Zamów do godziny 15:00 dostarczenie następnego dnia (dot. przesyłek kurierskich GLS).

Koszt dostawy

0
dostawa gratis
Centrala Towar dostępny
Warszawa Niedostępny
Gdańsk Niedostępny
MOŻESZ KUPIĆ TANIEJ – SPRAWDŹ W OPCJI POWYSTAWOWEJ Niedostępny
Menu

Od 1 Lutego 2017 WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ TELESKOPÓW SKY-WATCHER I CELESTRON DO 5 LAT!

Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje 2-letnia gwarancja.

Obserwacje astronomiczne nigdy nie były tak proste i dostępne dla każdego jak teraz, dzięki nowej serii teleskopów Sky-Watcher Star Discovery! Teleskopy Star Discovery przeznaczone są dla początkujących użytkowników zagubionych w gąszczu rozmaitych modeli teleskopów, poszukujących wymarzonego sprzętu:

 • lżejszego niż inne
 • najszybszego do złożenia
 • najprostszego w obsłudze
 • bardziej nowoczesnego niż inne
 • niezawodnego w nauce pierwszych obserwacji astronomicznych

Takie są właśnie teleskopy Star Discovery. Ich stabilny, azymutalny montaż na stalowym, rozsuwanym statywie skrywa nowoczesny system GO-TO SynScan. Za pośrednictwem modułu Wi-Fi i z użyciem aplikacji na smartfon, umożliwia on namierzanie i śledzenie obiektów na niebie! Co więcej, system podwójnych enkoderów osi pozwala na ręczne przestawianie teleskopu bez ryzyka utraty orientacji teleskopu względem gwiazd.

Głowica montażu posiada koszyczek na 8 baterii / akumulatorków, dzięki którym teleskop może działać bezprzewodowo. Otwiera to wspaniałe możliwości obserwacji z dala od zabudowań, np. podczas wyprawy samochodowej pod ciemne, rozgwieżdżone niebo poza miasto. Jest to również idealna propozycja dla organizatorów pokazów nieba, popularyzatorów astronomii, nauczycieli. Nic już nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na nocną eskapadę z nowym teleskopem Star Discovery. Ekspresowy montaż / demontaż tuby optycznej i składanie statywu odbywa się za pomocą pojedynczych pokręteł i trwa 3 minuty. Składy trójnóg statywu, wraz z tubą, zmieści się do dowolnego samochodu i jest bezproblemowy w przenoszeniu i składaniu przez 1 osobę

Regulowane sprzęgło osi elewacji umożliwia płynne i lekkie sterowanie teleskopem, nawet w zenicie. Odpowiedniej jakości szukacz-lunetka lub red-dot (w zależności od modelu) pozwala błyskawicznie zorientować się, w której części nieba leży odnaleziony obiekt. Zaimponuj znajomym swoją znajomością nieba, pokazując je w teleskopie Star Discovery! Montaż teleskopów Star Discovery to nie tylko sprzęt o zastosowaniu astronomicznym. Wystarczy zdjąć z niego teleskop i zamontować lustrzankę cyfrową z obiektywem, aby wkroczyć w świat prostej astrofotografii, fotografii time-lapse oraz videofilmowania. Montaż ten oferuje funkcjonalności montażu Virtuoso - umożliwia wyzwalanie migawki aparatów cyfrowych (przez odpowiedni kabel dostępny poza zestawem), jest zasilany bateryjnie oraz posiada podobny system mocowania akcesoriów na L-adapterze (dovetailu).

W skład serii Star Discovery wchodzi kilka modeli teleskopów:

 • refraktor achromatyczny 102/500 mm
 • Maksutov-Cassegrain 102/1250 mm
 • Maksutov-Cassegrain 127/1500 mm
 • reflektor paraboliczny Newtona 130/650 mm
 • reflektor paraboliczny Newtona 150/750 mm

 

System optyczny

Star Discovery 130 to teleskop zwierciadlany (system Newtona). Ze względu na dużą jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych. Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca. Główną zaletą tego teleskopu jest duże 130 mm paraboliczne zwierciadło o ogniskowej 650 mm, które jest najważniejszym elementem teleskopu. Zwierciadło tych rozmiarów zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”. Teleskop doposażono w szukacz 6x30. Do teleskopu proponujemy zakup okularu o ogniskowej ok. 4-6 mm, dający większe powiększenie.

Wyciąg

Teleskop wyposażony jest w wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary asferyczne o powiększonym polu widzenia 62 st.

Astrofotografia

Teleskop Star Discovery 130 Newton to teleskop który można z powodzeniem wykorzystywać w nauce astrofotografii, a to za sprawą prostego montażu azymutalnego ze skomputeryzowanym napędem w obu osiach, który posiada nośność wystarczającą do udźwignięcia tuby optycznej systemu Newtona o światłosile f/5 i korpusu lustrzanki cyfrowej. W wyciągu znajduje się gwint T-2 do podłączenia opcjonalnego T-ringu i korpusu lustrzanki.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny

 • obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km;

 • plamy słoneczne i ich struktura;

 • wszystkie planety Układu Słonecznego;

 • fazy Merkurego i Wenus

 • tarcza Marsa

 • pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe

 • pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan, w polu widzenia mogą pojawiać się kolejne słabsze księżyce

 • Uran i Neptun

 • ruch planetoid na tle gwiazd

 • obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy

 • około 1,9 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo

 • gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1".

 • barwy wielu jasnych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe

 • wszystkie obiekty katalogu Messiera

 • dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, zaczynają być widoczne pojedyncze gwiazdy

 • setki gromad otwartych z widocznymi różnicami w budowie

 • kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, szczegóły jasnych mgławic

 • dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi, kształtami i położeniem kątowym dysków

 • widoczna struktura i budowa jasnych mgławic planetarnych

Obserwacje naziemne

Teleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych

Z uwagi na charakter przenośny zestawu, nie jest on fabrycznie wyposażony w zasilacz sieciowy.
W wyposażeniu znajdziemy wyłącznie koszyczek na 8 baterii/akumulatorków, który służy do zasilania montażu.

Pasującym zasilaczem sieciowym jest: Zasilacz ESPE 12V/3A

Pokaż więcej
Numer katalogowy:
SW-4016
Układ optyczny teleskopu: Newton
Typ montażu: Azymutalny Apertura:
130 mm
Ogniskowa:
650 mm
Światłosiła:
5,0
Zasięg gwiazdowy:
13,0 magnitudo
Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego):
345 x
Maksymalne użyteczne powiększenie:
195 x
Masa całkowita:
10,0 kg
Rodzaj statywu:
stalowy
Długość tuby:
620 mm
Średnica tuby:
160 mm
Sterowanie montażem:
SynScan Go-To
Ogniskowe okularów / powiększenie:
23mm/28x, 10mm/65x
Rodzaj wyciągu okularowego:
zębatkowy
Średnica wyciągu okularowego: 1,25 " Szukacz:
optyczny 5x24
Średnica zwierciadła wtórnego:
34,5 mm
Maksymalna zdolność rozdzielcza:
1,08
Seria teleskopu:
Star Discovery
Okres gwarancji:
60 mies.
Pokaż więcej

Wyposażenie

głowica Star Discovery GT
hybrydowy szukacz optyczno-projekcyjny 5x24
okular asferyczny 62 st. 10 mm
okular asferyczny 62 st. 23 mm
statyw stalowy
stolik-rozpórka
moduł Wi-Fi
Wyposażenie

Multimedia

Teleskop Star Discovery 130
Teleskop Star Discovery 130
Teleskop Star Discovery 130
Teleskop Star Discovery 130
Teleskop Star Discovery 130

Polecane akcesoria

Pytania klientów

?

Witam! mam pytanie-jaka jest waga całego zestawu?

mossberg zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-07-01

Sama głowica ze statywem waży 6,3 kg, natomiast z założonym teleskopem waga zestawu nie powinna przekroczyć 9-10 kg.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-07-01
?

czy możecie mi wytłumaczyć jak nastawić syn scan przy tym teleskopie ponieważ mam nie lada problemy z tym z góry dziekuje

kamil zapytał o ten produkt 8 lat temu, 2016-08-15

Ustawianie pilota SynScan jest szczegółowo opisane w polskiej instrukcji obsługi sterownika SynScan dołączanej do zestawu. Bardzo ważne, aby zamontować tubę teleskopu w taki sposób, aby pokrętło mocujące przy głowicy było skierowane ku dołowi, a nie ku górze, inaczej teleskop nie będzie działał we właściwym kierunku. Należy pamiętać o tym, aby wpisywać datę w formacie amerykańskim (mm/dd/yyyy), aby ustawić strefę czasową na +01:00 i nie pomylić długości geograficznej E z W. Podczas obowiązywania czasu letniego należy ustawić \Daylight saving?\ na \YES\, a czas wpisać z zegarka dokładnie, co do minuty. Do wyrównywania najlepiej używać opcji \2-star align\ na znanych, jasnych gwiazdach, rozstrzelonych po nieboskłonie o ponad 90 stopni w poziomie i leżących 30-60 stopni nad horyzontem. Gwiazdy należy ustawić dokładnie w środku pola widzenia przy dużym powiększeniu.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 8 lat temu, 2016-08-15
?

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego teleskopu. Taki teleskop dla rodziny, jako realizacja dziecięcych marzeń i trochę jako próba zainteresowania dzieci. Bardzo przekonujący był film https://www.youtube.com/watch?v=mhhs65AWdCk (szczególnie tekst o łapaniu przez dziecko za okular ;)). Czy warto zastanawiać się nad podobnymi rozwiązaniami Celestrona i czy lepiej wziąć Sky-Watchera 130 czy 150 (jak duża będzie różnica w możliwościach obserwacyjnych, kwestia koniecznego osprzętu)?

kojotkk zapytał o ten produkt 7 lat temu, 2017-03-11

Obaj producenci oferują bardzo podobne teleskopy w podobnej cenie, z punktu widzenia początkującego nie ma między nimi żadnych istotnych różnic, oba dostarczają obrazów tej samej jakości. Różnią się szukaczem, w Sky-Watcherze jest optyczny, w Celestronie red-point, a to już kwestia gustu. Na korzyść Sky-Watchera wypadają lepsze okulary w zestawie, wygodniejsze i dające pole widzenia większe o 60%, z kolei Celestron posiada możliwość kolimacji lustra głównego i lepszej jakości mocowanie lusterka wtórnego.

Ekspert Delta Optical odpowiedział 7 lat temu, 2017-03-11

Opinie

Pola oznaczone (*) są wymagane

Podobne produkty